مشاوره رایگان نقشه ساختمان

زمانی که می خواهیم یک پروژه ساختمانی را شروع کنیم، بعد از مطالعات لازم اولیه باید نقشه ساختمان را طراحی کنیم. این کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می توان گفت در ایران قدمت چند هزار ساله دارد. از این نظر حتی معماری برخی طراحان ایرانی در سطح جهان مطرح است. برخی از شرکت ها به دلیل مشتری مداری این امتیاز مثبت را برای مشتریان خود قائل هستند که مشاوره رایگان نقشه ساختمان در اختیار کارفرما قرار دهند تا در صورتی که بتوانند نظر او را جلب نمایند با همدیگر همکاری داشته باشند.

اهمیت مشاوره نقشه ساختمان

زمانی که کارفرما بداند شما قرار است چگونه طرحی را برای او اجرا کنید درک بهتری از پروژه خواهد داشت و بهتر می تواند توانایی های یک شرکت برای انجام پروژه مورد نظرش را بسنجد. همچنین با توجه به عصر تکنولوژی و پیشرفت علم در امر نقشه کشی ساختمان حتی افرادی که می خواهند ساختمان های کوچک خود را بازسازی کنند دوست دارند این کار را حساب شده انجام دهند. بهترین کار برای ابتدای انجام این امر نیز استفاده از مشاوره رایگان نقشه ساختمان از طرف یک شرکت مجرب است که دوست دارد هرچه بیشتر خدماتش را به مشتریان ارائه دهد و آن ها را راضی نگه دارد. بنابراین لازم است طراح با انجام مشاوره رایگان نقشه ساختمان یک سری جزئیات را برای کارفرما توضیح دهد تا طراحی نهایی هرچه بیشتر بتواند خواسته های کارفرما را برآورده سازد. برخی از شرکت ها این کار را به صورت حضوری و برخی به صورت تلفنی و آنلاین انجام می دهند.

اهمیت مشاوره نقشه ساختمان

مشاوره طراحی نقشه ساختمان

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که در مشاوره رایگان نقشه ساختمان چه اتفاقی می افتد؟ در این مشاوره فرد مشاور یکی از مهندسین طراح می باشد و با پرسیدن سوالات مشخصی سعی می کند بهترین طراحی را برای شما در نظر بگیرد و جزئیات آن و قیمت تمام شده را برایتان شرح خواهد داد. مهمترین سوالاتی که در این مشاوره پرسیده می شود در مورد موضوعات زیر می باشد:

  • شغل کارفرما برای در نظر گرفتن نوع کاربری طرح مثل مغازه، کلینیک و ...
  • سن فرد برای روش های دسترسی مانند پله، آسانسور و ...
  • تعداد و جنسیت فرزندان برای مشخص کردن تعداد خواب ها و نوع طراحی آن ها
  • وضعیت جسمانی افراد خانوار
  • اینکه آیا کسی غیر از خود صاحب ملک نیز در آن ساختمان کار یا زندگی می کند یا خیر؟

همه این موضوعات برای مرحله اول و طرح ریزی کلی پروژه است و در مرحله بعدی سوالاتی در مورد زمین از شما پرسیده خواهد شد که بیشتر در مورد موضوعات زیر است:

  • وضعیت کروکی زمین مورد نظر
  • موقعیت دسترسی زمین
  • تعداد طبقات مد نظر کارفرما
  • تعیین پیشروی زمین

همانطور که ملاحظه کردید مشاوره رایگان نقشه ساختمان به کارفرما این اجازه را می دهد تا بیشتر از جزئیات طرح آگاهی داشته باشد و با شناخت بالاتری پروژه را به دست پیمان کار بسپارد. به علاوه به پیمانکار کمک می کند تا هرچه بیشتر طراحی را بر اساس نظر و نیازهای کارفرما و همچنین بودجه طرح انجام دهد و این کار باعث راضی نگه داشتن مشتری می شود. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه نقشه ساختمان به گروه مهندسین مشاور همگون مراجعه نمایید و از تجربیات مهندسین این شرکت بهره مند شوید.

نوشتن دیدگاه