مهندسین مشاور هتل ساز

امروزه صنعت هتلداری به عنوان یک صنعت بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار است و سرمایه گذاران بسیاری مایل به ورود به این صنعت می باشند. لازمه ورود به این صنعت پر سود، داشتن تخصص و مهارت در تمامی زمینه های ساخت هتل و سرمایه گذاری در این حیطه است. در غیر اینصورت موفقیت در این زمینه به بن بست خواهد رسید. برای موفقیت در هتل سازی علاوه بر داشتن نقشه اصولی ساختمان هتل باید از مشاوره با متخصصان هتلداری در زمینه هایی از جمله ساختمان و دسترسی ها، تجهیزات و چیدمان قسمت های مختلف هتل، تاسیسات و غیره بهره کافی برد و همچنین ویژگی های مختلف ذکر شده هتل را را بر اساس نوع هتل تعیین نمود. در نهایت سرمایه گذاران در صورت نداشتن مشاوره با متخصصان این امر متحمل زیان و خسارت های هنگفتی خواهند شد.

لزوم مشاوره در صنعت هتل سازی ایران

با توجه به شرایط مساعد مختلف کشور عزیزمان ایران، ضرورت دارد به سرمايه گذاري و ساخت هتل در ایران توجه ویژه ای شود. از این رو به جهت ساخت اصولی هتل ضروری است مهندسین طرح با مشاورین هتلداری مشورت و پس از کسب اطلاعات در زمینه های مختلف از جمله نوع هتل، رستوران، اتاق ها،فضاهای مورد نیاز، تکنولوژی های قابل پیاده سازی و غیره اقدام به طراحی نقشه هتل کند زیرا فقدان اطلاعات در هر کدام از موارد مطرح شده باعث ایجاد اختلال در نتیجه نهایی و سیستم گردش کار هتل در آینده خواهد بود. در تمام دنیا شرکت های بزرگ ساختمانی در ساخت پروژه های مختلف با کاربری معین از مشاورینی در همان زمینه به کسب اطلاعات می پردازند به عنوان مثال برای ساخت یک بیمارستان از مشاوره با پزشک بهره می برند. مهندسین با تجربه در صنعت هتل سازی پس از طراحی کامل هتل و قبل از ورود به مرحله ساخت و ساز نتیجه را مجددا با مشاور امور هتلداری مورد بررسی قرارا خواهد داد.

اطلاعات مورد نیاز برای ساخت هتل

از جمله اطلاعاتی که برای ساخت هتل در ایران باید مورد بررسی قرار گیرد،به این شرح است:

  • ویژگی های ساختمان هتل است به گونه ای که هتل باید دارای طبقاتی به این صورت باشد: طبقه زیر همکف: امکاناتی از جمله فست فود، رستوران اصلی، لاندری، تأسیسات و انباری در این طبقع قرار می گیرد. طبقه همکف: این طبقه شامل پذیرش و اطلاعات، لابی، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، نمازخانه، بخش اداری و چندین اتاق دو تخته خواهد بود. طبقات بالای همکف: این طبقات با توجه به وسعت هتل دارای چندین اتاق متنوع از جمله اتاقهای یک، دو و سه نفره، سوئیت، آپارتمان، فیستا سوئیت، کابانا و غیره می‌باشد.
  • آمار گردشگران و نحوه اقامت مسافران در شهری که هدف ساخت هتل می باشد نیز از موارد مهمی است که باید حتما به آن توجه خاص شود.
  • مجوز ساخت هتل بر طبق مصوبات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارای شرایط خاصی می باشد که عبارتند از: حداقل متراژ زمین بر اساس نوع هتل تعیین می شود. داشتن توان مالی با توجه به طرح ارائه شده و توانایی تامین وثیقه های مورد نیازو عدم بدهکاری بانکی
  • زمین با مشخصات مورد نیاز برای پروژه
  • ارائه طرح مناسب با توجیه پذیر
  • داشتن استعلام از سازمانهای مربوطه برای ساخت تاسیسات گردشگری

اطلاعات مورد نیاز ساخت هتل

شرکت مهندسین مشاور همگون با ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه طراحی و ساخت هتل، بال پرواز سرمایه گذاران در این صنعت پر سود خواهد بود. برای انجام مشاوره در این زمینه با مشاورین همگون در تماس باشید.

 

نوشتن دیدگاه