هزینه طراحی سازه-هزینه محاسبات سازه

تمامی پروژه های ساختمانی بر مبنای طرح ارائه شده توسط کارفرما پیاده سازی می شوندو در نهایت بر روی سازه بنا می شود. توجه داشته باشید که در علم مهندسی سازه هیچ امر غیر ممکنی متصور نیست اما پیاده سازی برخی از پیشنهادات به نسبت هزینه صرفه و توجیه اقتصادی ندارد و مثل هر جای دیگری در دنیا هزینه ها به عنوان یک محدود کننده مطرح هستند. در نقطه مقابل این دیدگاه، گاهی طراحی درست و بهینه ساختن محاسبات در برخی موارد باعث کاهش چشمگیر هزینه ها خواهد شد و قابلیت پیاده سازی طرح را امکان پذیر می نماید. امروزه در طراحی های مدرن شاهد تغییرات جرمی در ارتفاع و پلان هستیم که به نا منظمی در عمق و ارتفاع معروفند. در طرح های مدرن جانمایی اعضا و المان های سازه ای دارای محدودیت می باشد که با خلاقیت و مهارت طراحان می توان این تغییرات جرمی را به کمترین حد ممکن رساند.

هزینه های مربوط به طراحی سازه

یکی از اصلی ترین فاکتور ها در طراحی سازهای مختلف هزینه های مربوط به طراحی سازه است. از آنجایی که طراحی سازه بر تمامی مراحل اجرای پروژه تاثیر مستقیم دارد لذا توجه به این مرحله بسیار ضروری به نظر می رسد. در صورتی که مرحله طراحی سازه به درستی و با در نظر گرفتن بالاترین شرایط از نظر استاندارد صورت پذیرد، تضمین کننده موفقیت پروژه خواهد بود. لذا هزینه های تحمیلی بر پروژه برای این مرحله را نمی توان به عنوان هزینه های واقعی در نظر گرفت و می توان آن ها را سرمایه گذاری بر روی پروژه به حساب آورد.

هزینه طراحی سازه

روش های طراحی و محاسبات سازه

روش های مختلفی برای طراحی سازه ساختمان وجود دارد که عبارتند از طراحی سازه های بتنی و طراحی سازه های فلزی. انتخاب هر کدام از این روش ها برای انجام پروژه بر اساس ویژگی های پروژه صورت می پذیرد. ویژگی های مختلفی در پروژه وجود دارند که با توجه به آنها نوع سازه تعیین می شود و عبارتند از: مقاومت سازه در برابر حریق، مقاومت سازه در مقابل نیرو های کششی، میزان هدر رفت مصالح در سازه، وزن نهایی ساختمان، هزینه نگهداشت سازه، سرعت اجرای پروژه در مراحل اجرایی، شرایط آب و هوایی، میزان هزینه تمام شده سازه، میزان درستی محاسبات انجام شده در طراحی، میزان ارزش سازه در هنگام پایان عمر آن.
هزینه های مربوط به طراحی سازه به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به بخش های مختلف موجود در پروژه و وسعت آن تعیین می شود. گروه مهندسین مشاور همگون با تیم کاملا حرفه ای و تخصصی در زمینه طراحی انواع مختلف از سازه ها و با داشتن سالها تجربه درخشان در زمینه مشاوره در پروژه های مختلف، آماده همکاری با شما سروران در پروژه های مختلف می باشد. برای در یافت اطلاعات تکمیلی در مورد هزینه طراحی سازه با مشاورین همگون در ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه